Новини
З новорічними та різдвяними святами!


Правління громадської спілки “Українська більярдна асоціація” щиро вітає більярдну громадськість України – членів Асоціації, усіх спортсменів, тренерів, суддів, гравців-аматорів та уболівальників
– з Новим роком та Різдвом Христовим!

Утворена на початку 2017 року громадська спілка впевнено крокує у 2018-й рік. Свою першу річницю вона зустрічає вагомими досягненнями, зокрема: започаткуванням унікального за своєю формулою та обсягами призового фонду міжнародного турніру – Кубок Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018, чотири тури якого успішно пройшли в 2017 році; створенням чотирнадцяти представництв у регіонах України; проведенням міжнародного турніру UBA OPEN; низки місцевих та галузевих змагань з більярдного спорту.

На часі подальше організаційне зміцнення Української більярдної асоціації. Йдеться про суттєве збільшення кількісного складу спілки, активізацію роботи на місцях, укріплення існуючих та створення нових представництв, завершення у травні 2018 року першого турніру UBA Cup 2017/2018 і започаткування наступного, відкриття двох більярдних шкіл для дітей та юнацтва, налагодження міжнародних зв’язків з більярдними федераціями інших країн.

Бажаємо всім громадським більярдним утворенням України подальшого розвитку у новому році, примноження успіхів та досягнень, а всім спортсменам, усім любителям більярдного спорту та відпочинку доброго здоров’я, миру, нових перемог і звершень!

Правління
Української більярдної асоціації
Триває відкритий турнір з більярдного спорту – Кубок Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018


Вітання Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова
“Учасникам та гостям урочистої церемонії відкриття Кубка Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018

09 вересня 2017 року, м. Київ.

Шановні друзі!

Щиро вітаю вас із відкриттям Кубка Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018.
Користуючись нагодою, хотів би, насамперед, скласти глибоку сердечну подяку усім, хто своєю подвижницькою працею підтримує і розвиває більярдний спорт в Україні.
Відрадно, що популярність вашого турніру постійно зростає, а партії кращих більярдистів викликають почуття захоплення у прихильників цього чудового виду спорту.
Бажаю учасникам змагань успіхів і заслужених перемог, а глядачам – яскравих, незабутніх вражень.

Міністр Ігор ЖДАНОВ.”
Відбулось перше у 2018 році засідання Правління Української більярдної асоціації


3 січня 2018 року


2 січня 2018 року відбулось перше у новому році засідання Правління Української більярдної асоціації, на якому були підведені підсумки 2017 року і визначені завдання на наступний рік, затверджені доповнення до Положення про Кубок Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018 та Регламент 5-го туру, прийняті за основу Інструкція про порядок прийому до Української більярдної асоціації та сплати внесків, а також Положення про дитячу більярдну школу Української більярдної асоціації.

Згідно з доповненнями до Положення про Кубок Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018 перший в цьому році 5-й тур змагань відбудеться за більярдною дисципліною “московська” піраміда, з 20 по 24 січня 2018 року в місті Києві, більярдні клуби “Лідер” та “Платон”.

Відповідно до протоколу затверджений Регламент 5-го туру Кубка УБА (додається).

Про підсумки 4-го туру змагань і 2017 року в цілому та завдання на наступний рік доповів Президент УБА Олег Сухоруков.

Зазначалось, що в турі взяли участь 67 спортсменів, серед яких 3 жінки, 5 юнаків, 1 заслужений майстер спорту України, 3 майстра спорту України міжнародного класу, 12 майстрів спорту України, 12 кандидатів у майстри спорту України, 10 першорозрядників з 14 регіонів України. Переможцем 4-го туру став відомий в Україні гравець з Києва майстер спорту Павло Радіонов, який у запеклій “контрі” обіграв у фіналі не менш відомого спортсмена із Запоріжжя, фіналіста 1-го туру і переможця 2-го туру UBA Cup 2017/2018, майстра спорту міжнародного класу Артура Півченка. Треті-четверті місця посіли Шугалей Богдан (Харків) і Матвейчук Артем (Київ). Отже за підсумками чотирьох турів перше місце у рейтингу UBA Cup 2017/2018 зберіг Артур Півченко. На другу сходинку піднявся Павло Радіонов, посунувши на третю сходинку Марка Плешка (Одеса).

Олег Сухоруков розповів про здобутки Асоціації у 2017 році. Це і започаткування унікального за своєю формулою та обсягами призового фонду міжнародного турніру – Кубок Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018, створення чотирнадцяти представництв у регіонах України, проведення міжнародного турніру UBA OPEN, низки місцевих та галузевих змагань з більярдного спорту тощо.

Не менш амбітними виявились завдання на 2018 рік, серед яких: подальше організаційне зміцнення Української більярдної асоціації, суттєве збільшення кількісного складу спілки, укріплення існуючих та створення нових представництв в регіонах, завершення у травні 2018 року першого турніру UBA Cup 2017/2018 і започаткування наступного, відкриття двох більярдних шкіл для дітей та юнацтва, налагодження міжнародних зв’язків з більярдними федераціями інших країн.

Саме з цією метою Правління розглянуло та прийняло за основу Інструкцію про порядок прийому до Української більярдної асоціації та сплати внесків, а також Положення про дитячу більярдну школу Української більярдної асоціації. Зазначена Інструкція відповідно до рішення Правління виноситься на обговорення громадськості (додається). Зауваження і пропозиції будуть прийматися до кінця січня цього року.

За дорученням Правління,
Президент УБА
О. А. СухоруковУвага! Правління Української більярдної асоціації затвердило зміни до Положення про Кубок УБА


23 листопада 2017 року


17 листопада 2017 року Правління Української більярдної асоціації затвердило зміни до Положення про Кубок Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018.

Згідно зі змінами останній в цьому році 4-й тур Кубка Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018 відбудеться за більярдною дисципліною “московська”, а не “вільна” піраміда, з 16 по 20 грудня 2017 року в місті Києві, більярдні клуби “Лідер” і “Платон”.

Відповідно до протоколу був затверджений Регламент 4-го туру Кубка УБА ( додається).

Про підсумки 3-го туру змагань доповів Генеральний секретар УБА Віталій Долженко. Зазначалось, що в турі взяли участь 72 спортсмена, серед яких 2 жінки, 4 юнака, 1 заслужений майстер спорту України, 3 майстра спорту України міжнародного класу, 15 майстрів спорту України, 20 кандидатів у майстри спорту України, 15 першорозрядників з 21 регіону України. Вперше в змаганнях Кубка УБА взяв участь заслужений майстер спорту України Ярослав Тарновецький.

Переможцем 3-го туру за відсутності провідних гравців, які від’їхали на командний чемпіонат світу, став гравець з Одеси Марк Плешко, який не без зусиль обіграв у фіналі п’ятнадцятирічного спортсмена з Харкова Андрія Родіонова. Треті – четверті місця посіли Артур Поляков (Харків) і Олексій Шульженко (Вишневе).

Отже за підсумками трьох турів перше місце у рейтингу зберіг майстер спорту міжнародного класу Артур Півченко (Запоріжжя). На другу і третю сходинки піднялись відповідно Марк Плешко та Андрій Родіонов.

За настроями учасників турніру відчувається, що у 4-му турі нас очікує запекла боротьба. Сподіваємось на чесну і красиву гру.

За дорученням Правління,
Президент УБА
О. А. СухоруковВо время 3-го тура Кубка Украинской бильярдной ассоциации «UBA Cup» 2017/2018 состоится розыгрыш биллии.

Условия розыгрыша:


1. Первым ударом игрок разбивает пирамиду, забивать шар в лузу начальным ударом не обязательно. Затем игрок старается забить как можно больше шаров по правилам свободной пирамиды.

2. Когда на столе остается два шара, игрок имеет право либо забить 15-й шар и затем выставить пирамиду и выполнить начальный удар без обязательств забить шар, либо сразу выставить пирамиду и выполнить начальный удар.

3. Каждый игрок в одном подходе имеет одну попытку.

4. Розыгрыш биллии будет проходить в первые два дня 3-го тура UBA Cup 2017/2018, а именно 11-12 ноября с 12:00 до 21:00 на специально отведеном столе.

5. Каждый желающий имеет неограниченное число подходов. Стоимость одного подхода – 50 гривен.

6. Приз – кий от компании «AS» получит победитель, забивший наибольшее количество шаров.

7. В случае если двое и более участников забьют наибольшее, одинаковое число шаров, призовой фонд делится пропорционально, количеству таких участников, а кубок вручается тому, кто первый, из этих участников, забил наибольшее количество шаров.
Увага! Зміни до Положення про Кубок УБА

20 жовтня 2017 року


18 жовтня цього року Правління Української більярдної асоціації затвердило зміни до Положення про Кубок Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018.

Згідно зі змінами 3-й тур Кубка Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018 відбудеться у місті Києві, більярдні клуби “Лідер” і “Платон”, з 11 по 14 листопада 2017 року за більярдною дисципліною “вільна піраміда”.

Відповідно до протоколу був затверджений Регламент 3-го туру Кубка УБА ( додається).

Про підсумки 2-го туру змагань доповів Генеральний секретар УБА Віталій Долженко. Зазначалось, що в турі взяли участь 99 спортсменів, серед яких 3 жінки, 12 юнаків, 1 майстер спорту міжнародного класу, 17 майстрів спорту України, 20 кандидатів у майстри спорту, 15 розрядників. Були представлені 2 країни – Україна і Німеччина, а також 21 регіон України.

Переможцем 2-го туру, як і в попередньому, став гравець із Запоріжжя, майстер спорту міжнародного класу Артур Півченко, що без проблем обіграв у фіналі Владислава Воліка з Нікополя, вихід якого до фіналу був великою несподіванкою. Достатньо зауважити, що Владислав Волік у чудовому стилі в півфіналі обіграв такого знаного спортсмена з Києва, як Пєркун Володимир.

Здивували більярдну громадськість наші юнаки, які практично всі без виключення показали високий клас гри. Зокрема Гоменюк Микита на “ура” пройшов увесь тур і лише в півфіналі програв нинішньому переможцю Артуру Півченку.

Отже, “московська піраміда” в цьому календарному році завершилась. У двох останніх турах року на нас чекає “вільна піраміда”. І ми впевнені, що наші спортсмени порадують своїх уболівальників динамічною і результативною грою.

За дорученням Правління,
Президент УБА

О. А. Сухоруков


Завершився 1-й тур Кубка Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018


Лейтенант Бокатуев 13 вересня напруженою шестигодинною зустріччю між Артуром Півченком і Артемом Моісеєнком завершився 1-й тур Кубка Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018.

Більярдний марафон тривав п’ять днів, спочатку в БК “Лідер ВМС”, а потім – півфінали і фінал в БК “Платон”.

У змаганнях з “московської піраміди” взяли участь рівно 100 гравців з Білорусі, Молдови, Німеччини, Узбекістану та України, серед яких 30 кандидатів та майстрів спорту, 3 майстра спорту міжнародного класу, 20 спортсменів-розрядників.

Спортсмен були розсіяні за підсумками відкритого турніру з більярдного спорту “UBA OPEN” (комбінована піраміда), присвяченого заснуванню громадської спілки “Українська більярдна асоціація”, що відбувся у березні цього року.

Спортивні події як групового етапу, так і “олімпійки” розгортались несподівано, інколи драматично, залишаючи за “бортом” змагань достатньо відомих і титулованих гравців.

Перебіг зустрічей, як завжди професійно і цікаво, висвітлювався на інтернет-ресурсі “Billiard News” його головним редактором та головним суддею турніру Русланом Кориненком. З підсумками 1-го туру UBA Cup 2017/2018 можна ознайомитись тут, а деякі матчі турніру – переглянути на нашому каналі в соціальній мережі YouTube .

Отже, переможцем 1-го туру став майстер спорту міжнародного класу Артур Півченко (Україна, Запоріжжя), друге місце зайняв майстер спорту Артем Моісеєнко (Україна, Дніпро), третє місце посіли майстер спорту Богдан Рибалко (Україна, Кривий Ріг) та майстер спорту Станіслав Тимчій (Україна, Луцьк).

За відгуками провідних українських спортсменів змагання пройшло на високому організаційному рівні у висококласних більярдних клубах і в комфортних умовах.

2-й тур Кубка Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018 розпочнеться 14 жовтня цього року відповідно до його Регламенту, що буде розміщений на нашому сайті.

За дорученням Правління,
Президент УБА

О. А. СухоруковЗ 9-го по 13-е вересня дивіться прямі трансляції найкращих зустрічей на нашому каналі в YouTube

С 9-го по 13-ое сентября смотрите прямые трансляции лучших встреч на нашем канале в YouTube
Кубок Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018 розпочався


9 вересня 2017 року, в День фізичної культури і спорту України, у більярдному клубі “Лідер ВМС” (м. Київ, Україна) відбулась урочиста церемонія відкриття 1-го туру Кубка Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018.

Вітальний лист Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова на адресу турніру оголосив віце-президент Української більярдної асоціації Олександр Гуденко.

Вітання Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова
“Учасникам та гостям урочистої церемонії відкриття Кубка Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018
09 вересня 2017 року, м. Київ.

Шановні друзі!

Щиро вітаю вас із відкриттям Кубка Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018.
Користуючись нагодою, хотів би, насамперед, скласти глибоку сердечну подяку усім, хто своєю подвижницькою працею підтримує і розвиває більярдний спорт в Україні.
Відрадно, що популярність вашого турніру постійно зростає, а партії кращих більярдистів викликають почуття захоплення у прихильників цього чудового виду спорту.
Бажаю учасникам змагань успіхів і заслужених перемог, а глядачам – яскравих, незабутніх вражень.
Міністр Ігор ЖДАНОВ.”

Відкритий турнір з піраміди зібрав 100 спортсменів з Білорусі, Молдови, Німеччини, Узбекістану та України, серед яких 30 кандидатів та майстрів спорту, 3 майстра спорту міжнародного класу, 20 спортсменів-розрядників.

У своїй промові під час урочистої церемонії відкриття турніру президент Української більярдної асоціації Олег Сухоруков зазначив, що: “Кубок Української більярдної асоціації “UBA Cup” є відкритим турніром (змаганням) з більярдного спорту (піраміда) в одиночному розряді серед чоловіків, жінок та юнацтва, який проводиться під егідою громадської спілки “Українська більярдна асоціація” щорічно, протягом дев'яти місяців (з вересня по травень наступного року включно), і складається з дев'яти турів – окремих щомісячних рейтингових змагань з різних видів піраміди, вісім з яких є відкритими, а дев'ятий – фінальний, закритий. Загальний призовий фонд Кубка Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018 становить 1'000'000 (один мільйон) гривень, який поділяється відповідно: відкриті змагання – 100'000 (сто тисяч) гривень у кожному турі, фінальне змагання – 200'000 (двісті тисяч) гривень.

Далі О. Сухоруков підкреслив, що Кубок Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018 є неприбутковим проектом. Його головна мета залучення до занять більярдним спортом широких кіл населення України, сприяння реалізації державних програм розвитку більярдного спорту в Україні, вдосконаленню системи підготовки висококваліфікованих спортсменів, їх успішному виступу на змаганнях, у тому числі міжнародних. Тому є символічним, що турнір розпочався в День фізичної культури і спорту України.

В урочистій церемонії відкриття турніру взяли участь керівники Української більярдної асоціації: генеральний секретар Асоціації, голова громадської організації “Київська асоціація любителів більярду” Віталій Долженко; віце-президент Асоціації, директор ТОВ “Лідер ВМС” Олександр Гуденко; заступник голови Наглядової Ради Асоціації, керуючий партнер адвокатської компанії “Атторнейс Юнайтед” Микола Голодняк.

З роз’ясненнями Регламенту 1-го туру та правилами змагань виступив головний суддя Турніру Руслан Кориненко.

Урочиста церемонія відкриття Кубка Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018 завершилась виконанням Гімну України.8 серпня цього року відбулось чергове засідання
правління громадської спілки “Українська більярдна асоціація”.


Одноголосно були затверджені зміни до Положення про Кубок Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018. Частину другу статті 19 Положення доповнили абзацом наступного змісту: “Рішення про допуск до проведення ігор спортсменів, які походять та/або проживають чи проживали на тимчасово окупованих і непідконтрольних Україні територіях, приймається виключно Оргкомітетом за поданням Суддівської колегії”.

Правління розглянуло проект Регламенту 1-го туру Кубка Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018, який відповідно до Календарного плану відбудеться у період з 9 по 13 вересня 2017 року. Після зацікавленого обговорення і деяких доповнень Регламент затверджено у редакції, що додається.
Одночасно члени Правління ухвалили План заходів з підготовки та проведення 1-го туру UBA Cup 2017/2018.

У позитивному ключі Правління УБА розглянуло заяву громадської організації “Федерація більярдного спорту м. Львова” про вступ до Української більярдної асоціації і створення у Львівській області її представництва на базі Федерації. Було прийнято рішення про надання громадській організації “Федерація більярдного спорту м. Львова” тимчасового статусу кандидата в члени Української більярдної асоціації з наступним її затвердженням в якості колективного члена після громадського обговорення та ухвалення Правлінням УБА Положення про членство у громадській спілці “Українська більярдна асоціація” та інструкції про сплату членських внесків.

На цьому Правління Асоціації завершило свою роботу.

За дорученням Правління,
Президент УБА

О. А. Сухоруков
Відбулось засідання Правління
громадської спілки “Українська більярдна асоціація”


16 червня цього року відбулося чергове, вже четверте від заснування, засідання Правління громадської спілки “Українська більярдна асоціація”.

Нарешті, Правління УБА розглянуло питання, яке так довго очікувала більярдна громадськість України. З доповіддю “Про затвердження Положення про Кубок Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018” виступив президент – голова Правління Української більярдної асоціації Олег Сухоруков.

Після тривалого і зацікавленого обговорення Положення було затверджено з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій (додається). Так, був зменшений вступний внесок для спортсменів в цілому і наполовину для пенсіонерів і неповнолітніх, зокрема. Більш чітко прописаний порядок формування призового фонду, розширені комерційні права установ-співорганізаторів Турніру тощо.

За поданням віце-президента УБА Олександра Гуденка Правління призначило Головним суддею змагань Руслана КОРИНЕНКА, суддю національної категорії і головного редактора Інтернет-сайту BILLIARD NEWS та затвердило Суддівську колегію у складі Русалан Кориненка і Валерія Ковтуна, майстра спорту, суддю національної категорії.

Правління погодилось з пропозиціями генерального секретаря ГС “Українська більярдна асоціація” Віталія Долженка і затвердило склад Оргкомітету з проведення Кубка Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018. До складу Оргкомітету на громадських засадах увійшли:

  • Віталій Долженко – голова Оргкомітету (за посадою), Генеральний секретар громадської спілки “Українська більярдна асоціація”,
  • Артем Панасенко   – заступник голови Оргкомітету, член Правління громадської спілки “Українська більярдна асоціація”,

в якості членів Оргкомітету – Олег Сухоруков, президент громадської спілки “Українська більярдна асоціація”, Олександр Гуденко, віце-президент  громадської спілки “Українська більярдна асоціація”, Микола Голодняк, заступник голови Наглядової Ради громадської спілки “Українська більярдна асоціація”, Руслан Кориненко, Головний суддя UBA Cup 2017/2018 і головний редактор Інтернет-сайту BILLIARD NEWS.

Правління доручило Віталію Долженку протягом двох тижнів розробити першочергові заходи з організації і проведення Кубка Української більярдної асоціації “UBA Cup” 2017/2018.

За дорученням Правління,
Президент УБА

О. А. Сухоруков